Klub odpočinku, relaxace, aktivity, legrace, empatie a kreativity

Školní družina Korálek je určena pro všechny žáky školy denně od 7,00 do 16,00 hodin.

Korálek se věnuje dětem v době ranních a odpoledních volnočasových aktivit. Ranní činnost je převážně zaměřena na školní přípravu a odpolední k odpočinku a zájmům dětí.

S dětmi rádi tvoříme a našimi výtvory zdobíme celou školu i okolí. Běžnou součástí korálkového života je hraní tradičních i netradičních her, čtení a povídání, poslech hudby a sledování zajímavých televizních pořadů. K dispozici je nepřeberné množství různých stavebnic a stolních her.

Ke sportovním činnostem využíváme školní zahradu upravenou k těmto účelům. Hrajeme fotbal, kroket, streetball, volejbal, přehazovanou, petanque a stolní tenis. Naše oblíbené jsou opičí dráhy.

K přípravě na vyučování mohou děti využívat počítačovou učebnu s výukovými programy a internetem. S dětmi se připravujeme na vyučování podle jejich individuálních potřeb, s pomocí zábavných karet a pracovních listů.

Středeční odpoledne je tradičně vyhrazeno sportování na městských hřištích, přírodovědným vycházkám, výstavám, divadlu a kinu. Cestou se rádi zastavujeme na mlsání v cukrárně.

Každý čtvrtek ve 14,00 hodin se scházíme nad šálkem dobrého čaje a bavíme se zajímavým programem při Čtvrtečních čajích.

K oblíbených akcím patří nocování ve škole, vaření a návštěvy solno-jodové jeskyně přispívající ke zdraví dětí. Korálek nabízí dětem možnost zajímavě strávit volný čas v příjemném prostředí při zájmových činnostech.